top of page

Gx Works 3 İle PLC Programlama

Yaklaşık üç yıl Mitsubishi Electric ürünleri ile çalıştım. Sahada çalışırken bir şekilde başınızın çaresine bakmanız gerekiyor. Pek çok hata yaptım. Bazı yerlerde inanılamıyacak derecede zorlandım. Günün sonunda bir şekilde sorunu hallettik.


PLC'ler Dick Morley tarafından MODICON firmasında icat edilmiş endüstriyel kontrol cihazlarıdır. Kısaca gelişmiş bir gömülü sistemdir. Gömülü sistemlerden farklı olarak donanım tasarımı yapmanız gerekmez. Ayrıca yazılımsal olarak çok stabil çalışırlar. Bu ürünler sahaya çıkmadan önce pek çok testten geçtiği için hatalı olmaları neredeyse imkansızdır. Genellikle sorunlar ürünün üreticinin belirttiği koşullar altında çalıştırılmaması nedeniyle meydana gelir.


Sektörde gördüğüm kadarı ile Mitsubishi Electric ürünleri hakkında yeterince Türkçe kaynak yok. Bu nedenle bir Udemy kursu hazırlamaya karar verdim. Aylar süren emeklerimin ardından kursu yayınlamak nasip oldu. Kursa aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz. Herhangi bir sorunuz olursa çekinmeden sorabilirsiniz.Comentários


YouTube Profile Image.png

Muhammed Selim ERKÜHÜK

Ege meslek Yüksekokulundan 2020 yılında mezun oldum. Elektronik, fizik ve matematiğe bayılan bir Elektronik Teknikeriyim. :)

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

Gelecek Çok Yakın!

Değişim çok hızlı gerçekleşiyor! Ayal uydurmak çok zor olsa da tüm beynimi teknolojiye adamış durumdayım. :)

Abone Ol

Thanks for submitting!

bottom of page